SZYBKIE METAMORFOZY ODC. 111 – ŁAZIENKA, SYPIALNIA, BALKON, KORYTARZ – ARANŻACJE WNĘTRZ

Opublikowane przez SCB w dniu

SZYBKIE METAMORFOZY ODC. 111 – ŁAZIENKA, SYPIALNIA, BALKON, KORYTARZ – ARANŻACJE WNĘTRZ

Dwupokojowe mieszkanie w nowoczesnym apartamentowcu jego przyszli mieszkańcy odebrali w stanie deweloperskim. Zadaniem Szybkich Metamorfoz było wykończenie i urządzenie go. Stosunkowo nieduża, ale ustawna przestrzeń wymagała tylko kilku zabiegów aranżacyjnych, aby stać się maksymalnie funkcjonalną dla użytkującej ją paryNiedużym kosztem udało się stworzyć schludne, nowoczesne wnętrze. Nie zabrakło też elementów nadających mieszkaniu niepowtarzalność. Wszystko dzięki – znanej już dobrze widzom – pomysłowości projektantek.

 

SYPIALNIA Z WIDOKAMI

Mieszkanie zostało rozplanowane na otwartym planie. Jedynym zamkniętym pomieszczeniem jest łazienka. Sypialnię od salonu oddziela ścianka, ale ponieważ nie przewidziano w niej drzwi, z salonu widać ścianę w sypialni i przylegającą do niej szafę.

jasna sypialnia

Ścianka działowa pełni rolę przepierzenia, za którym postawiono łóżko, tak aby nie było widoczne z salonu. Na ścianie przeciwległej – tej, którą widać korytarza i salonu – położona została fototapeta z nostalgicznym zdjęciem przedstawiającym fragment drewnianego molo i otwarte morze. Ten obrazek to ostatnie, na co patrzą przed snem właściciele mieszkania, i pierwsze co widzą po przebudzeniu. Duże okno z widokiem na balkon dobrze doświetla niedużą przestrzeń sypialni, w której udało się zmieścić sporą szafę ubraniową. Dzięki temu, że jest biała, a na jej bok naklejono duże lustro, mebel nie przytłacza wnętrza.

jasna sypialnia

Ścianę za wezgłowiem łóżka pomalowano na kolor szary i przymocowano do niej tapicerowany zagłówek. Po obu stronach łóżka zamontowano do ściany lampki nocne.

Zdjęcie w podobnym co sypialniana fototapeta klimacie naklejono również na drzwi wejściowe. Kolor zamontowanych oryginalnie drzwi nie pasował do wystroju mieszkania. Naklejka, która je zakryła bardzo poprawiła wygląd hallu wejściowego i sprawiła, że całe mieszkanie wygląd spójnie.

biały korytarz

Obok drzwi wejściowych znajdują się drzwi do łazienki. Piękne, białe, z systemem bezprzylgowym (czyli z ukrytymi zawiasami). Dzięki swojej konstrukcji drzwi zlicowane są ze ścianą – stapiają się z nią. Wnętrze łazienki jest również białe. Na trzech ścianach położono płytki ceramiczne z fakturą, ścianę z drzwiami pomalowano farbą Śnieżka Kuchnia i Łazienka. Zawartość srebra w farbie sprawia, na pokrytej nią powierzchni nie rozwijają się bakterie i grzyby – to idealne rozwiązanie do wilgotnych pomieszczeń.

biały korytarz drzwi

Na podłodze położono (dla kontrastu i ocieplenia całości) gres imitujący drewno. Nawiązuje on do podłogi z pozostałej części mieszkania. Wystrój łazienki jest skromny, ale gustowny. Jest też funkcjonalna – po wielu przemyśleniach właściciele zdecydowali się na duży, przeszklony prysznic zamiast wanny.

jasna lazienka

Wchodząc do surowego, niewykończonego mieszkania jego właścicielom zapewne trudno było sobie wyobrazić, jak ich wymarzone M będzie wyglądać po zakończeniu prac. Większość osób czuje się zagubiona na myśl o przedsięwzięciu, jakim jest remont. Od tego właśnie są fachowcy. Ekipa Szybkich Metamorfoz, z pomocą specjalistów z różnych marek, także ze Śnieżki, po raz kolejny udowodniła, że projektowanie, wykańczanie i aranżowanie przestrzeni nie mają przed nią żadnych tajemnic. Właścicieli tego mieszkania zostawili nie tylko z kompleksowym wyposażeniem, lecz także z… roślinami na balkonie.

Kategorie: Inspiracje