SZYBKIE METAMORFOZY ODC.108 – TARAS JAK SALON

Opublikowane przez SCB w dniu

SZYBKIE METAMORFOZY ODC.108 – TARAS JAK SALON

Ania i Przemek od dłuższego czasu nosili się z zamiarem budowy tarasu przy ich nowym domu. Kiedy zgłosili się do Szybkich Metamorfoz, ich wizja, jak ma wyglądać taras, była już wyklarowana. Miał być drewniany, wysoki, ze schodkami, po części zadaszony. Takie przedłużenie salonu – z meblami oraz dekoracjami w stylu eleganckim i nowoczesnym.Praca na zewnątrz nie jest codziennością ekipy Szybkich Metamorfoz, ale ponieważ żadne wyzwanie im nie straszne, także i w tym przypadku cały zespół stanął na wysokości zadania.

BUDOWANIE

Taras „przyklejony” do południowej ściany domu powstał od podstaw. Wykonano konstrukcję nośną, na której zamontowano deski tarasowe na legarach. Jedną z krótszych krawędzi tarasu zabudowano ażurową drewnianą ścianą, a nad częścią podłogi po tej stronie wykonano zadaszenie o drewnianej konstrukcji z przezroczystym dachem z mlecznego poliwęglanu. To sprawiło, że zadaszenie jest mało widoczne.

najedź myszką na zdjęcie po podpowiedź

taras

Drewniane elementy zostały pomalowane ochronną farbą olejno-ftalową Śnieżka do drewna i metalu. Bardzo odporną na zmienne warunki atmosferyczne. Żeby elementy drewniane harmonizowały ze ścianą budynku, przemalowano ją na kolor jasno szary farbą do fasad Śnieżka Extra Fasadowa.

taras

URZĄDZANIE

Taras Ani i Przemka jest ogromny. Duża powierzchnia dała duże możliwości – znalazło się tu miejsce na dużą sofę, stół jadalniany, grill, leżaki i kwiaty w masywnych donicach. Całość miała wyglądać jak pokój. Ten efekt osiągnięto dzięki plecionej sofie z dużymi, miękkimi poduchami, stojącemu przy niej stolikowi kawowemu, stołowi z krzesłami, kwiatom i lekkim zasłonom rozwieszonym w zadaszonej części tarasu.

taras - salon na zewnątrz

Meble są jasno szare, a dodatki stylowe – nadało to przestrzeni pożądaną przez Anię nowoczesność i elegancję. Takie elementy jak mobile zawieszone pod dachem, klimatyczne lampki, lampiony i drewniane panele pomalowane na biało imitujące okiennice dodały tarasowi przytulności. Widząc go, jedyne na co, ma się ochotę to położyć się na leżaku lub sofie i odpoczywać. W pogodne dni przenosi się tu całe życie rodziny.

taras - salon na zewnątrz

Jest tu wszystko, co potrzebne: miejsce do relaksu i rozmów, miejsce do opalania, do przygotowania posiłków i ich jedzenia, a nawet warunki do pracy – wyprowadzone na zewnątrz gniazdka elektryczne umożliwiają pracę na laptopie.
Kategorie: Inspiracje